Rüyada Yakup (a.s.) Görmek

Rüyada Yakup peygamberi görmek; nimete, eşe ve çocuğa delalet eder. Bu rüyanın anlamı; bir evlat sebebiyle kısa bir vakit üzüntü duymaktır. Ayrıca çok mala, yiğit olmaya, alım gücünün düşmesine de habercidir. Bu rüya; rüya sahibi açısından güç ve kudret sahibi olmaya rivayet edilir. Rüyasında Yakup peygamberi gören işinde büyük başarılar elde eder. İtibar sahibi olur ve çok para kazanır. Şöhret sahibi olur. Hayırlı ve helal rızık elde eder. Ancak yeni bir projeye adım atılırsa bu proje askıya alınmak zorunda kalınabilir.

Kimi kaynaklar bu rüyayı tövbe etmek ve daha iyi bir hayata yönelmek olarak yorumlar. Aileden kötü kişiler uzaklaştırılır. Rüya sahibini yorucu bir dönem bekler. Geçmişteki olumsuz meseleler gün yüzüne taşınır. Bu meseleler düzelmek yerine daha büyük problemlere yol açabilir. Rüyada Yakup a.s görmek eş ve dosttan ihanet görmeye, şanssızlığa ve hayırsızlığa da delalet eder. Sıkıntıların bitmesi, kurtuluşa erilmesi ve beklenmeyen mutlu haberler almanın habercisidir. Kişi; el üzerinde tutulur. Hayırlı ve büyük kazançlar elde eder.

Diğer dini kaynaklar ise bu rüyayı eskileri yâd etmek olarak yorumlar. Rüya sahibi psikolojik olarak bunalım dönemine girebilir. Kişi; hayatının güzel yönde ilerlediğini düşünebilir. Ancak hedefler yarım kalabilir. Ayrıca bu rüya; aileye katılacak yeni bir bebeğin de habercisidir. Rüyada Yakup A.S görmek daha dikkatli olunması gerektiğine delalet eder. Bu rüyayı gören kişi kardeşleriyle miras kavgasına tutuşur.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir