Rüyada Zilzal Suresini Okumak

İmam Cafer Sadık; rüyada Zilzal suresi okumayı“bir zümreyi şirkten alıkoyma” şeklinde yorumlamıştır. Bir kişi rüyasında Sure-i Zilzal’i ya da Zilzal suresinden bir ayeti okuduğunu görürse bu rüya hayırlı rızık olarak yorumlanır. Rüya sahibi bir hazineye veya servete sahip olur.İbn-i Şirin ise bu rüyayı gören kişinin salih amel işleyeceğine, adilliğe ve insaflı olacağına yorumlamıştır.

Rüyada Zilzal suresi okumak ortaklı bir ticari faaliyete delalet eder. Rüya sahibi bu ticari faaliyette insaflı ve adil davranacaktır.  Abdülgani Nablusi ise bu rüyayı gömülü ve hayırlı mala yorumlamıştır.

Farklı dini kaynaklar rüyada Zilzal suresi okumayı kıskanç kişilere karşı galip gelmek şeklinde yorumlamıştır. Rüyada Zilzal suresi okumak; rüya sahibinin düşmanlarına karşı alacağı galibiyete delalet eder. Sahip olmak istediği her şeye sahip olur. Servetine servet ekleyerek başarısını arttırır. Kısa vadede şan ve şöhret sahibi bir insan olur.

Ayrıca rüyada görülen Zilzal suresi; zor günlerin yakında olduğunun da habercisidir. Bu rüya; sevilen biri tarafından gelecek destek sayesinde bu zor günlerin yavaşça atlatılacağına delalet eder. Bu rüyayı gören rüya sahibi yakın zamanda evlat sahibi olur. İşleri düzelir ve uzun zamandır yaşadığı şanssızlık sona erer. Olumsuzluk ve yaşanan kötü olaylar yerini mutluluğa bırakır. Kişi endişelerinden ve kaygılarından sıyrılır.

Rüyasında Zilzal suresinin okunduğunu ve kendisine üflendiğini gören kişi işyerinde terfi alır. Adından söz ettirecek kadar şan ve şöhret sahibi olur. Eğer rüya sahibi işçi değilse yeni ticari girişimlere adım atar.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 4 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir