Rüyada Balık Görmek

Genel olarak rüyada balık görmek mal, ganimet, kazan, berekete işaret etmektedir. Rüyada büyük balık görmek ise salih kişiler ile birlikte olmaya küçük balık görmek ise dert, gam kedere işaret etmektedir. Rüyada tuzlu bir balık görmekte yine dert gam kedere işaret etmektedir. Rüyada tuzlu balığı pişirip veya kızartıp yerseniz eğer kazanç sağlamaya, eğitimde yeniliklere ve hayırlı işlerde yola çıkmaya delalettir.

Rüyada Balık Yemek

Rüyada balık yemek genel anlamda rızık, mal, kazanç, bereket gibi olaylara işaret etmektedir. Çocuk sahibi olacağına veya bir mal mülk sahibi olacağına delalettir. Bir balığı canlı bir şekilde yediğini görmek mal, mülk sahibi olacağına işaret etmektedir. Nedir veya denizden toplanmış büyük olan bir balığı yiyen kişi yediği sayıca kazanç veya mülk sağlayacağına işarettir. Bir balığı avlayıp yediğini gören kişi ise mutlu olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Balık Pişirmek

Rüyada balık pişirdiğini gören kimse kısa süre içinde feraha ereceğine, kazanç sahibi olacağına hayırlı bir işe gireceğine işaret etmektedir. Bu sebeple kazancının artmasına, mal, mülk sahibi olacağına yorumlanmaktadır. Her hangi bir zarar uğradıysa, zararından döneceğine bela ve musibetlerin def olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Balık Görmek

Genel olarak rüyada balık görmek bir ganimet veya kazanç olarak yorumlanır. Bu konuda Cafer-i Sâdık (r.a.) şöyle rivayet etmiştir. Rüyada balık görenlerin kazançları şöyle yorumlanır.

 • Vezir (Bakan, Millet Vekili vb üst düzey yönetici olmak)
 • Asker (Askeri bir personel olmaya)
 • Bakire Kız ( Evliliğe işaret)
 • Ganimet (Mal, Kazanç sahibi olmaya)
 • Gam (Üzüntü veya kederden kurtulmaya)
 • Hizmetçi (Rahatlık ve ferahlık yolunda yardımcılara)

Rüyada Havadan Kızartılmış Balık Gelmesi

Rüyasında kendisine havadan kızartılmış balık indiğine gören kişi etmiş olduğu duasının kabule ve düşmanlarının hezimete uğramasına, şeref ve şanının yücelmesine işaret etmektedir.

Rüyada Balık Tutmak

Rüyada Balık tuttuğunu gören kişinin eline toplu para geçer. Çok sayıda balık yakalamak büyük servet demektir. Suda yüzen balıklar da yaklaşan kısmetlerdir. İbn-i Kesir (rh.a.) demiştir ki: “Rüyasında çok büyük ve kocaman bir balık tuttuğunu görmek, büyük ve şerefli bir ailenin varlıklı kızı ile evlenmeye işaret eder.”

Rüyada balık tutmak genel anlamda feraha ermeye, verdiği mücadelenin karşılığı almaya büyük kazançlar elde edeceğine işaret etmektedir. Bazı rüya yorumcuları rüyada balık görmeyi çalışmadan ama helal yoldan gelecek olan mal, mülk veya kazanç sağlamaya da yorumlamaktadır.

Rüyada Balık Satmak

Rüyada balık satmak rüyayı gören kişinin ailesinin refahı, hayırlı ve bereketli işlerinin sonuçlanması. Ailesinin menfaati ve kendisi ve ailesi için hayırlı ve helal kazançlar olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Balık Satın Almak

Rüyada her hangi bir yerden veya balıkçıdan balık satın alan kişi eğer bekarsa evleneceğine delalettir. Evliyse de kazancının artacağına işaret etmektedir. Genel olarak rüyada balık satın almak, rüyayı gören kişinin yuva kuracağı anlamına gelmektedir.

İmam Nablusi şöyle demiştir: Rüyada sayısı belli olan balık görmek, kadınlara, sayısı belli olmayan çok olanlar, ise ganimetten elde edilen kazanca işarettir.” Rüyada çok fazla sayıda balık görmek rüyayı gören kişinin kısmetinin açılacağı ve eline bol miktarda kazanç geçeceği şeklinde anlatılmaktadır.

Rüyada Balık Ticareti Yapmak

Rüyasında taze olan balıkları sattığını gören kişi helal para kazanacağına, varsa atılan iftiraların veya sırlı olayların ayyuka çıkacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda balık ticareti yapmak o kişinin yuva kuracağına da işaret etmektedir.

Rüyada Balık Avlamak

Rüyasında büyük bir balığı avladığını gören kişi, faydalı veya hayırlı bir işle uğraşacağına işarettir. Rüyasında küçük bir balık avladığını gören kişide zevk ve menfaatinin gitmesine delalet etmektedir. Rüyada suda balık avladığını gören kişi güzel haberlere işaret eder. Dere veya nehir de balık tutmak hayırlı ve faydalı işlere işaret etmektedir.

Seyyid Süleyman şöyle demiştir : rüyada Balık avladığını gören kişi, helalinden kazanır. Yine balığı avlayıp yediğini görenin kişi çok sevineceğine delalettir. Sürekli ve hayırlı mala işarettir. Çünkü tuz, balığı kokmaktan beri kılar. Rüyada balıktan bir şey aldığını gören kişi, devletin askerinden bir nesneye nail olmaya delalettir.

Rüyada Yunus Balığı Görmek

Rüyada yunus balığı görmek sıkıntıdan feraha ermeye delalettir. Fakir olanlar için zenginlik müjdesidir. Şiddet gören bir kişi içinde, sıkıntılarından kurtulacağına işaret etmektedir.

Rüyada Sazan Balığı Görmek

Rüyada sazan balığı görmek evlenmeyi isteyen bekar kişiler için hayra işarettir. Bulanık suda balık avlamak iyi değildir, ne tür bir balık olursa olsun iyiye işaret edilmez. Rüyada güzel, temiz bir yemekten ayrılıp pis bir yemeğin peşine giderse kişi eşinden, ayrılıp başka birinin peşine gideceğine işaret eder. Rüyada balığın karnından mühür gibi bir işaret bulan, izzet şeref ve şana delalettir.

Rüyada Canlı Balık Görmek

Rüyada canlı balık görmek kısmete, kazanca, aşka, servete delalet etmektedir. Bu konularda kazanç sağlamaktır.

Rüyada Balık Görmek İle Alakalı Diğer Tabirler

 1. Rüyasında kişinin kuyudan balık çıkarmasını veya avlamasını görmek rüya sahibinin livataya veya yakınlarından biri ile livata yapacağına işaret etmektedir.
 2. Kaynak sularda balık görmek hayra ve kolay işlere işaret etmektedir.
 3. Balık avladığını gören kişinin eline helal kazanç geçer
 4. Uçan balık görmek nasibinin değerini bilmediği için kayıp edeceğine işarettir.
 5. Rüyada balık olduğunu gören kimse kariyerli ve şanlı biri olacağına işarettir. Bu kişinin kumar ve şans oyunlarından uzak durması gerekir.
 6. Ölü balık görmek rızkının azalmasına işarettir.
 7. Rüyada balık kesmek hasta olan bir kişinin şifa bulacağına işarettir.
 8. Kaygan bir balık görmek elindeki paranın belli bir kısmını kaybedeceğine işarettir.
 9. Yüzen balıklar görmek gelecek paraya ve borcunu ödemeye işarettir.
 10. Rüyada balık kızarttığı gören kimse eğlence düğün ve şenliğe işarettir.
 11. Rüyada birine balık verdiğini gören kişi elindeki işi başkasına vermeye veya birine borç vermeye işarettir.
 12. Rüyada balık üretme tesisi olan bolluk, ferahlık ve büyük bir iş yeri kurmaya işarettir.
 13. Rüyada kırmızı balık görmek kişinin bir yerden teklif alacağına işarettir.
 14. Rüyada ağzında balık gören kimsenin yaşamının kolaylaşacağına ve geçim sıkıntısından kurtulacağına işarettir.
 15. Rüyada balıkla konuştuğunu gören kişi sıkıntılı biri konuşup derdine derman olacağına ve borç isteyen birine borç vereceğine işarettir.
 16. Rüyada balık yuttuğunu gören kişi kısa zamanda kazanç sahibi olacağına ve mal mülk israfına işaret eder.
Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 0 Average: 0]

6 thoughts on “Rüyada Balık Görmek

 • 2022 tarihinde, saat 6:01 am
  Permalink

  This is a topic that is close to my heart… Best wishes!
  Exactly where are your contact details though?

  Yanıtla
 • 2022 tarihinde, saat 9:28 am
  Permalink

  I’m really inspired along with your writing talents and also
  with the layout on your weblog. Is that this a paid theme or did you modify it your self?
  Either way stay up the excellent quality writing, it’s uncommon to peer a
  nice weblog like this one nowadays..

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir