Rüyada Zaman Görmek

Bir kişi; rüyada herhangi bir şey için zaman beklediğini veya gün saydığını görürse; bu rüya sahibi için bir şeylerin beklentisine gireceğine işaret eder.Rüyada zaman görmek, çoğu kaynakta hayırlı ve olumlu rüya olarak belirtilir. Rüyada zaman kavramıyla ilgili herhangi bir şey görenler iyi arkadaşa sahip olur, iş hayatında ve aile hayatında yeni güzel gelişmelere şahit olur, hasta ise sağlığında düzelme yaşanır, bol rızık elde eder. Rüyada görülen zaman bol nimete, helal ve doğru paraya, talihli işlere delalet eder.Rüyada Cuma zamanı görülmesi; rüya sahibinin hasta ise hastalığından kurtulacağına rivayet olunur. Rüyada gece ya da gündüz vakitlerinde bir saatlik zaman görmek, görüldüğü zamanlarda kazanılacak rızka ve paraya işaret eder. Bazı kaynaklarda kötülüklerden ve can sıkıcı olaylardan kurtulmaya, yaşanılan can sıkıcı hadiselerin sona ereceğine dikkat çekilir. Genel anlamda rüyada zaman görmek; fakir kişinin zengin olacağına veya daha önceden verilmiş olan sözlerin tutulacağına rivayet olunur.Rüyada zaman görmek en çok hayırlı rızık ve bol kazanca delalet eder.

Bir rüyada zamanın genişlediğinin, uzamasının ve akıp gittiğinin görülmesi hayra ve esenliğe rivayet edilir. Rüyada zamanın daralması ise rüya sahibi için oldukça önem arz eden gelişmeler yaşanacağı anlamı taşır. İmam Nablusi; rüyada zaman görmeyi, görülen zaman miktarı kadar altın ve gümüş olarak betimlemiştir.

Rüyada soyut bir kavram olarak zamanı görmek, Allah katında hoş karşılanacak iyilikler yapmaya ve bu iyiliklerin tecellisine rivayet olunur.Rüyada zaman saymak ise rüya sahibinin kendisini dünyalık beklentiler içerisine sokacağına işaret eder.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir