Rüyada Zaferan Görmek

Rüyada zaferan görmek; eğer rengi belirmediyse, insanın vücudunda ya da elbisesinde görüldüyse hayra, güzelliklere, salih amele ve güzelliklere işaret eder.  Rengi elbiseye yansıyan zaferan hastalığın habercisidir. Rüyada zaferan öğütmek ise rüya sahibinin etrafındaki şaşırtacak bir iş yapacağına rivayet olunur.

Kimi kaynaklarda zaferan görmek vefat haberinin alınacağına, ancak bu vefat haberinin vefat eden kişi için kurtuluş niteliği taşıyacağına ve rahat bir ölüme işaret ettiği belirtilir. Ayrıca rüyada zaferan görmek yapılacak olan bir iş için yüksek efor ve zaman harcanacağı anlamı taşır. Kimi zaman rüyada görülen zaferan ferahlığa, sevince ve kadınların toplanmasına delalet eder.Rüyada zaferan görmek uzaklardan gelen bir yabancıya da rivayet olunur. Ayrıca rüyada zaferan görülmesi; rüya sahibinin çevresindekilerden saygı göreceğine, methedileceğine ve şöhrete delalet eder.

Bazı dini ve ilmî kaynaklarda ise rüyada zaferan otu görmek mala, mülke ve övgüye rivayet olunur. Bir kişinin rüyasında yanında zaferan otu görmesi etrafındaki kişiler tarafından beğeni gördüğüne ve takdir edildiğine delildir. Rüyada zaferan ile yemek pişirmek yakın zamanda yakalanılacak kötü bir hastalığın habercisidir.

Rüyada elbisesine, üstüne ve başına zaferan bulaştığını gören kişi hastalığa yakalanır. Birçok kaynakta zaferan satın almak veya birinden zaferan almak, servetli bir kadının rüya sahibini seveceğine ve izdivaca rivayet edilir. Ağır yüklerle zaferan olduğunu gören kişi mal, mülk ve servet sahibi olur. Havanda zaferan dövdüğünü gören kişi bekar ise yakın zamanda izdivaca adım atar.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.