Rüyada Zariyat Suresini Okumak

İmam Cafer Sadık Aleyhisselam; rüyada Zariyat suresini okumayı Allah’ın rüya sahibin hayırlı rızık bahşedeceğine ve tarımsal işler üzerinden elde edilecek gelire yorumlamıştır. Bir kişi rüyasında Zariyat suresini ya da sureden bir kısmı okuduğunu veya herhangi birinin Zariyat suresi okuduktan sonra kendi üzerine üflediğini görürse, o kişi yer yüzündeki bitki ve zirai ürünlerden bol rızık elde eder. Ayrıca rüyada Zariyat suresini okumak yakınlarla, eş dost ve akrabalarla iyi geçinmeye delalet eder.

Rüyada Zariyat suresi okuyan birini gören ya da Zariyat suresi okuyan birini dinleyen rüya sahibi Allah (C.C) tarafından hayırlı işlerle bahşedilir. Yine benzer şekilde rüya sahibinin zorlandığı meselelerde Allah kolaylık ve esenlik verir.

Bazı dini kaynaklarda rüyada Zariyat suresi okumak bekar kişinin evleneceğine işaret eder. Eğer bu rüyayı gören kişi zirai faaliyetlerle ilgileniyorsa mahsulü bereket kazanır. İbn-i Şirin; rüyada Zariyat suresi görmek konusunu hayırlı işler yapmaya ve muvaffak bir ömre yorumlar.

Diğer ilmi ve dini kaynaklar ise rüyada görülen Zariyat suresini veya Zariyat suresinden okunan bir bölümü, bitkilerden şifa bulmaya, çevredeki insanlarla iyi geçinmeye ve güzel ilişkilere yorumlamıştır. Kirmani’ye göre; rüyasında Zariyat suresi gören kimse zorlandığı güç meseleleri çözebilmek için güç ile bahşedilir. Rüyada görülen Zariyat suresi nebatlardan elde edilecek rızka, takvaya ve necata nail olur. Bu rüyayı gören kişiler bekar olması durumunda hayırlı izdivaca adım atar.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir