Rüyada Zebur Görmek

Rüyada Zebur görmek; genel itibariyle Allah korkusu ve tövbeye yorumlanır. Rüyada Zebur gören kimse kalpleri bir araya getirmek ve ibadetleriyle sevap işlemek amacıyla hayırlı işler yapar. Zebur’da geçenleri zikir etmek düşkünlüğe, musikiye düşkünlüğe ve garip haberler almaya rivayet edilir. Hazreti Davut peygambere vahiy edilen kutsal kitap olan Zebur’u rüyada görmek; hitabet sanatı ve okuma zevkine hâkim olmaya işaret eder. Birçok kaynakta rüyada Zebur görmek hayırlı işlere yorumlanır. Rüyasında Zebur okuyan kimseler; güzel ve hayır getirecek işlere adım atar ve bu işlerde başarı elde eder. Rüyasında Zebur okuyan hayırlı rızık elde eder. Genel itibariyle rüyada görülen Zebur; hayra nail olmaya, tevazulu bir ömre, yalvarıp yakararak tövbe etmeye işaret eder. Bazı rüya tabircileri ise rüyada Zebur görmeyi aile büyüklerinden kalacak miras şeklinde yorumlamaktadır.

Rüya tabircisi İmam Abdülgani Nablusi; rüyada Hz. Davut Aleyhisselam’a vahiy edilen büyük kitap Zebur’u görmenin; ölenler için ağlamaya, hayırlı ibadete, kalpleri birleştirmeye işaret etmiştir. Ayrıca Nablusi’ye göre rüyada Zebur görmek; neşe verici ney çalgısına ve diğer üflemeli ses çıkartan aletlere işaret etmektedir. Rüyada Zebur görmek gerçek dışı garip söylentiler duyulacağına da rivayet edilir.

Bir kişinin rüyasında Zebur okunduğunu işitmesi; kişinin eğlenceden zevk alacağına ve garip hadiselerle karşılaşacağına delildir. İmam Salimi; dört kutsal kitaptan biri olan Zebur’u rüyada görmenin, Allah’ın emirlerine boyun eğmek suretiyle ibadetlerini yerine getirmek anlamına geldiğine dikkat çeker.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir