Rüyada Zekat Verdiğini Görmek

Rüyada zekat vermek; müjde, hayır, bereket ve şifaya işaret eder. Dini borçların yerine getirilmesine, zor işlerin kolaylaşmasına habercidir. Rüya sahibi; sıkıntılarından kurtulur. Ayrıca bu rüya; kayba, düşmana karşı zafere, bol rızka da yorumlanır. Rüyada zekat vermek malda ve mülkte artışa delildir. Rüyada zekat almak ise menfaat bulmaya delalet eder. Bazı kaynaklar rüyada zekat almayı fakirlik olarak yorumalar.AbdulganiNablusi; rüyada zekat almayı malın artması şeklinde yorumlamıştır.

Dönemsel işlerle uğraşan biri rüyasında zekat verdiğini görürse o yıl malı bereketlenir. Rüyayı gören kişi zenginse parası katlanır. Fakir ise maddi refaha ve mutluluğa kavuşur. Çok malı olan kişinin zekat verdiğini görmesi hayra ve berekete yorumlanır. Ayrıca bu rüya düşmanlardan sakınılmaya da işaret eder.Rüyada zekat vermek amaçlı bir paranın kenara koyulması ve dağıtılması işlerde kolaylığa delalet eder. Ayrıca bu rüya tövbeye ve hastalıklardan kurtulmaya da yorumlanır.

Bazı dini kaynaklar ise rüyada zekat vermeyi malda meydana gelen artış şeklinde yorumlamıştır. Rüyada zekat vermek; farz olan ibadetin yerine getirilmesi neticesinde mala ve nimete nail olur. Rüya sahibi dini görevlerine önem vermelidir. Rüyada varlıklı kişinin verdiği zekat; hayra ve hısımlardan korunmaya delalet eder. Ayrıca rüyada verilen zekat; teheccüd namazına ve nafile orucuna işaret eder.

Kimi kaynaklar ise bu rüyayı borca yorumlamıştır. Rüyada zekat görmek veresiye borçlara ve bu borçların sorunsuz ödeneceğinin habercisidir. Zekat vermek belaların def edilmesi şeklinde yorumlanır.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir