Rüyada Zemzem Suyu İçmek

Rüyada içilen zemzem suyu, rüyayı gören kişinin hastalığından kurtulacağına, dertlerinden arınacağına, mala ve mülke, faydalı bilime, salih amele, arzuladığı hedefe kavuşacağına işaret eder. Rüyasında zemzem suyu içtiğini gören kişi risk taşıyan hastalığı varsa iyileşir, yaşadığı üzüntü ve sıkıntı hâli son bulur.

Dini birçok kaynakta; rüyada zemzem suyu içmek, hastalıktan kurtulmaya rivayet olunmuştur. Eğer bir kişi rüyasında bir içeceği zemzem niyetiyle içtiğini görürse amacına nail olur. Rüyada zemzem suyu içildiğini görmek vefat edenlerinizin sizden rahmet beklediğine, dualarınızın kabul olacağına, helal rızka işaret eder.

Bazı dini kaynaklarda ise rüyada zemzem suyu görmek mala ve mülke delalet eder. Özel olarak zemzem suyunu faydalı bir ilim öğrenmek maksadıyla içerse kişi o ilme kavuşur. Rüyasında zemzem suyu içen kişi takvaya erişir.

Rüyada içilen zemzem suyu yakın zamanda gelecek yüklü miktar paraya işaret eder. Rüyasında zemzemle yıkandığını gören kişi bereketli ve varlıklı bir hayat sürer. Ayrıca bu rüyayı gören kişi, ibadetlerini aksatmamalı ve dini gerekliliklerini yerine getirmelidir.

Rüyasında başka birinin zemzem suyu içtiğini gören kimse, rüyasında gördüğü kişinin yakın zamanda sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder. Rüyada zemzem suyu ile abdest almak ise yakın zamanda yapılacak hayırlı işlere rivayet olunur.İmam-ı Nablusi; rüyasında zemzem suyu içtiğini gören kimsenin o zemzem suyunu hangi niyetle içtiğini görürse o niyetine kavuşacağını rivayet eder.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir