Rüyada Yağmur Yağması

Rüyada zararsız bir yağmurun yağışını görmek; bolluk ve bereket anlamını taşır. Bu rüya; bolluk, bereket ve zenginliğin habercisidir. Eve yağmur yağdığını görmek evde yaşanacak bir endişeye veya üzüntüye delalet eder. Ayrıca rüyada eve yağmur yağması, rüya sahibi açısından kıymetli bir cismin kaybolmasına işaret eder. Rüya sahibi bu eşyanın kaybolmasından dolayı büyük üzüntü duyacaktır.

Rüyada her tarafa yağmur yağdığını görmek ümidin kesilmiş olduğu bir hedefin yeniden gündeme gelmesinin habercisidir. Eğer yağmur su olarak değil farklı bir cisim olarak yağıyorsa; o rüya huzur ve mutluluğa yorulur. Danyal (A.S); rüyada görülen yağmuru rahmet olarak yorumlamıştır. Beklenen bir zamanda yağmur yağması feyiz ve bereket olarak nitelendirilir.

Rüyada mahalleye şiddetli yağmur yağması; o mahallede meydana gelecek felakete delalet eder. Ancak yağmurun sükunet içinde yağması hayra ve menfaate yorumlanır. Senenin veya ayın başında yağmurun yağdığının görülmesi o yılın bereketli geçeceğinin habercisidir. Nimetler artar ve ucuzluk oluşur. Fakat rüyada tufan görmek ise o bölgenin sakinleri arasında yaşanacak büyük bir üzüntüye delalet eder. Rüyasında yağmurun çiselediğini gören kişi hasta ise iyileşir. Eğer yağmur bulanık ya da şiddetli ise hayatını kaybeder.

İbn-i Şirin; uzun süren bulanık ve şiddetli yağmuru hastalık ve musibet olarak yorumlamıştır. Ayrıca bu rüya düşman istilasının habercisidir. Rüyada yağmur suyu ile yıkanmak; korkudan muhafaza edilmek anlamı taşır.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir