Rüyada Yahudi Görmek

Rüyada Yahudi görmek; büyü ve ihanet anlamı taşır. Borcu uzatmak, bahaneyle borcu ödememek veya hilekârlık olarak nitelendirilir. Rüyada Yahudi ile sohbet etmek hakkı inkar etmeye delalet eder. Rüya sahibinin Müslümanlığı yalnızca sözden ibaret kalır. Rüyada Yahudi kadın görmek; vaad edilen ancak gerçekleşmeyen dünyalık işlere işaret eder. Rüyada Yahudi olduğunu görmek bolca günah işlemenin habercisidir. Bu rüya başkasının üzerindeki hakkı inkâr etmek olarak da yorumlanabilir.

Rüyada birini Yahudi ile konuşurken görmek; o kişinin dini vazifelerini yerine getirmediğine işaret eder.  Rüyasında din değiştirip Yahudi olduğunu gören bir kişi sapkın olur. Ebu Sait El-Vaiz; bu rüyayı farzı terk ve ihmal etmeye, bu sebepten cezalandırılmaya rivayet etmiştir. Rüyada Ey Yahudi diye seslenildiğini işitmek sıkıntıların sona erip ferahlığa kavuşulacağının habercisidir.

Diğer dini ve ilmi kaynaklar; rüyada Yahudi topluluğu görmeyi tövbe etmek olarak yorumlar. Bir ya da birden fazla Yahudi görmek hidayete ulaşmaya işaret eder. Rüyada Yahudi toplumunda bulunduğunu görmek ise yakın akrabadan kalacak büyük bir mirasa nail olur.

Bazı dini ve ilmi kaynaklar, rüyada Yahudi görmeyi düşman olarak yorumlamıştır. Bu kaynaklara göre rüyada Yahudi ile sohbet etmek ise hakkı inkâr etmeye rivayet edilmiştir.

Genel anlamda rüyada Yahudi görmek; hedefe ulaşmaya işaret eder. Rüyada Yahudi diye çağrıldığını işitmek ise üzüntü ve kederden kurtulacağı rivayet edilmiştir.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir