Rüyada Yalan Söylediğini Görmek

Rüyada yalan söylemek; mekruh amellere delalet eder. Bu rüya dinde fesada bulaşma anlamı taşır. Rüyada yalancı şahitlik yapmak etrafındaki kişiler tarafından hor görülmeye ve haksız bulunmaya işaret eder. Genel anlamda rüyada yalan söylemek akıl eksikliği şeklinde ifade edilir. İftiraya, kurtuluşa varamamaya rivayet olunur.

Rüyada yalan söylemek; rüya sahibi açısından etrafından gördüğü saygınlığı kaybedeceği anlamına gelir. Girilen işlerde şanssızlık sebebiyle başarısız olmaya delalet eder. Bu rüya yalan yere şahitlik yapmanın habercisidir. Rüya sahibi hayallerini gerçekleştirirken büyük zorluklarla karşılaşır.

İbn-i Kesir; rüyada yalan söylemeyi ve bu yalanın ortaya çıkmasını büyük musibet olarak yorumlamıştır. Bu rüya aile hayatında problemlerle karşılaşılacağının habercisidir. Rüya sahibi dinden uzaklaşır ve etrafındakilere yalan söyler. Kişinin kendi nefsine yalan söylemesi olumsuz gelişmelere rivayet olunur.

Bazı rüya tabircileri rüyada söylenen yalanı itibar kaybı olarak yorumlar. Eğitim fırsatlarının yakalanmasına ve değerlendirilmesine delalet eder. Büyük kazançlara, sabır gerektiren faaliyetlere rivayet olunur. Rüya sahibi zor bir döneme girer ancak sabır ile bu dönemi atlatır. Evine bereket gelir. Zor ve stresli zamanlar başlar. Ruhsal hastalıklar baş gösterir. Mücadele dolu bir dönemin habercisidir. Rüya sahibi kendisini yalnız bırakılmış hisseder.

Rüyada yalan söylemek ortaklık kurmak şeklinde de yorumlanabilir. Bu ortaklık güzel ve hayırlı sonuçlara vesile olur. Kârlı bir ticari faaliyet dönemi başlar. Ayrıca rüya sahibi açısından nankör kişilerle muhatap olmak şeklinde de yorumlanabilir.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir