Rüyada Zakkum Çiçeği Görmek

Rüyada Zakkum Çiçeği Görmek

Dini ve ilmi kaynaklara göre rüyasında zakkum çiçeği gören kişi üzülmesine sebep olacak bir haber alacağının veya kötü olaylar silsilesi ile karşı karşıya kalacağının işaretidir. Bir kişinin rüyasında zakkum ağacı görmesi ise dini yönden sakıncalı işler yapacağına, isyan edeceğine ve kötü amel işleyeceğine rivayet olunur.

Rüyada zakkum görmek herhangi bir olaydan dolayı tenkit edilmeye veya mutsuz bir olaya işaret eder. Rüyasında zakkum çiçeği gören kişi duyduğu zaman çok üzüleceği ve acı çekeceği bir haber alır. Ayrıca rüyada zakkum çiçeği görmek bir düşmen ile ağız dalaşı yaşanacağının belirtisidir.

 

Farklı kaynaklara ise rüyada zakkum çiçeği görmenin; rüya sahibinin etrafındaki kişilerce kınanmasına, tenkit edilmeye, hüzne ve üzüntüye işaret eder. Rüyasında pembe zakkum ağacı gören kişi umarsızca günah işler, kötü işler yapar. Rüyada zakkum ağacı görmek kendini dinden soyutlayacak işler yapmaya delalet eder.

Rüyada zakkum çiçeğinin solduğunu görmek sonucunda hayırlı sonuçlar olmayan kişilerle birlikte olunacağına rivayet olunur. Rüyada zakkum görülmesi; eğer kişi bekarsa kısa vadede biriyle tanışacağını ve aşk yaşayacağını belirtir. Ancak rüya sahibinin aşk yaşayacağı kişinin kibirli, bencil bir insan olduğu mânâsını taşır.

Rüyada zakkum çiçeği toplamak da hayırlı sonuçlara yorulmaz. Rüyasında zakkum altında gölgelenen kişi kısırlık problemi yaşayabilir. Rüyada kurumuş zakkum ağacı görülmesi ise yakın zamanda yakın akrabalardan vefat haberi geleceğinin işaretidir.

 

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir