Rüyada Zebani Görmek

Bir kişinin rüyasında zebani görmesi; sıkıntılarla boğuşulması gereken zorluklarla dolu bir sürece gireceğine işaret eder. Rüyasında kendisine zebaniler tarafından cehennemde işkence edildiğini gören kişinin günahlarından dolayı vakit kaybetmeden tövbe etmesi gerekir. Genel anlamda rüyada zebani görmek, olumsuz yorumlanır. Rüyasında zebani gören kişinin korku, keder, sıkılma, üzüntü ve endişe dolu bir döneme gireceği rivayet edilir.

Rüyasında zebani tarafından yerde sürüklendiğini veya çekiştirildiğini gören kişi; kötü insanlarla ortaklık yapıldığına, geçmişte büyük günahlar işlendiğini belirtir. Cehennem bekçisinin kendisini boyun bölgesinden tutarak alevlerin içine attığına şahit olan kişi günahları için tövbe etmelidir, aksi taktirde zillet ve hakaretle daha büyük günahlar işler.

Bir kişinin rüyasında zebani ile konuşması, tartışması o kişinin cehenneme gitmesine sebep olacak büyük günahlar işlediğin işaret eder. Rüyada zebani ile sohbet ettiğini görmek ise başka bir ilmi kaynakta sıkıntı çekmek olarak belirtilir.

Rüyada bir zebaniden kaçtığını gören kişi; kaçışı başarırsa kurtuluşa erer. Rüyada zebaniden kaçmak, sıkıntı ve problemlerin çözüleceğine, zorlu sürecin sona ereceğine, kişinin mutlu ve sağlıklı bir hayat yaşayacağına yorumlanır.

Ayrıca; bir kişi rüyasında zebani olduğunu görürse, peygamberler ile sohbet edeceği şeklinde yorumlanır. İslami rüya tabirleri, rüyasında zebani olduğunu gören kişinin saltanat dolu, Allah’a yakın bir hayat geçireceğini, günahlardan ve kötülüklerden arınacağını belirtir.

Rüyasında farklı renklerde zebani gören kişi yakın zamanda emniyet güçleriyle problem yaşar ve adli yargılama sürecine girer. Rüyasında zebaninin kendisine gülümsediğini gören kişi; hapisten kurtulur. Siyah renkte cehennem zebanisi görmek ise hidayete kavuşmaya işaret eder.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir