Rüyada Zekeriya (a.s) Görmek

Rüyada Zekeriya Aleyhisselam’ı görmek; ilerleyen yaşlarda efendi ve hayırlı bir evlat sahip olma anlamı taşır. Rüyada Zekeriya peygamberi görmek; rüya sahibinin çevresindeki eşi, dostlu ve arkadaşlarının desteği sayesinde tüm planlara ve hedeflere kavuşmaya, sağlıklı ve huzurlu bir ömre rivayet edilir. Başka bir deyişle Bu rüyayı gören kişi çalıştığı işte terfi ederek daha yüksek bir mevkide çalışmaya başlar, ticaretle uğraşıyorsa güzel kazançlar elde eder.

Kimi kaynaklarda bu rüya; ileri zamanda yaşanacak büyük pişmanlıklara, sevilen yakınlarla girilecek ticari bir faaliyette büyük başarı elde edileceğine işarettir. Yüksek moralli döneme girileceğine rivayet edilirken bazen de sıkıntıların her geçen gün biraz daha kötü hâl alacağı şeklinde rivayet edilir.

Her şeyden önce Birçok ilmi ve dini kaynak; rüyada Zekeriya peygamberi görmeyi; rüya sahibinin kendi işini kuracağına ve kısa sürede başarı elde edeceğine işaret eder. Büyük kazançlar elde edip rahat bir ömür geçireceğine, ailesiyle yaşayacağı güzel günlerin çoğalacağına sebeptir. Hasımlardan kurtulacağına, güvenilen kişilerden destek alınmayacağına işaret etmiştir.

Sonuç olarak bu şekilde bir rüya gören rüya sahibinin tövbeleri Allah katında kabul görür. Bu rüyayı gören kişi; zor günlerinde yanına gittiği kişilerden tam destek görerek, yapılan hataları tekrarlamamasını sağlar. Tüm dertlerden sıyrılıp çevresindeki insanların da kötü günleri atlatmasına yardım ederler. Şansının yaver gitmesi sonucunda güzel bir iş hayatına adım atar.

Ek olarak Bazı kaynaklar ise rüyada Zekeriya peygamberi görmeyi günahkâr olmaya, kaza ve belaya yakın olma, içinde bulunulan kötü durumlardan kısa süre içinde kurtulmaya sebeptir. Konforlu ve lüks içinde bir yaşam sürmeye delalet ettiğini belirtmiştir.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir