Rüyada Zencefil Görmek

Birçok ilmi ve dini kaynakta, rüyasında zencefil gören kişinin hüzün ve kederle boğuşacağı bir döneme gireceği belirtilir. İbni Şirin ise rüyada zencefil yenmesinin sağlık ve sıhhate işaret ettiğini rivayet eder. Rüyasında zencefil satan veya elindeki zencefili bir başkasına veren kişi tüm sıkıntısından ve omzundaki yüklerden kurtulur. Rüyada zencefili toz hâlde görmek sıkıntıların sona ereceğinin işaretidir. Ayrıca rüyasında toz zencefil gören kişi yaptığı işler nedeniyle takdir edilir ve gururlandırılır. Rüyasında zencefili yiyen kişi sağlıklı günler geçirir.

Farklı ilmi kaynaklarda rüyada zencefil görülmesi düşman edinilmesine, başkalarıyla ağız dalaşına girmeye, mevki ve makam kaybına, maddi zarara delalet eder. Rüyada başkalarına zencefil verdiğini görmek ise kişinin stresli sürecinin sona ereceği, kafasını boşaltabileceği imkânı yakalayacağı anlamına gelir. İçerisinde zencefil geçen bir âyet veya hadis görülmesi ise sevap işlemeye, düşkünlere yardım etmeye işaret eder.

 

Rüyada başka birinden zencefil istediğini görmek bir hedef için çok çaba sarf edileceği anlamına gelir. Karşısındakinden birden fazla zencefil isteyen kişinin; planlarını gerçekleştirebilmesi için çok çalışması gerektiğine, başarıya kavuşabilmek için üst düzey mücadele vermesine, ancak bunlara katlanması hâlinde hedefine ulaşabileceğine rivayet edilir.

 

Rüyasında zencefil demleyen kişi de elde ettiği başarılar sayesinde çevresinin gözünde saygın ve otoriter bir kişi hâline gelir. Bir çaydanlığın içinde zencefil gören kişi yeni beklentilere ve yeni umutlara yelken açar. Rüyasında zencefil demleyen kişi içinde bulunduğu zorlu süreci atlatır, sıhhatli ve mutlu bir sürece adım atar.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir