Rüyada Zıbın Görmek

Birçok islâmalimi, rüyasında zıbın gören kişinin helal rızka, iyi geçime erişeceğini rivayet eder. Eğer rüyada görülen bebek zıbını kısa kollu ise tüm rüya yorumları olumlu anlatılır. Rüyasında zıbın gören kişinin bir hastalığı varsa; kişi yakın zamanda huzura ve sağlığına kavuşur. Rüyada görülen bebek zıbını yünlü bir yapıya sahipse ve rüyayı gören kişi işsiz ise çabucak iş bulur. Bu rüyayı gören kişi bekarsa yakın zamanda evlenir, eğer borcu varsa borcunu öder.

Rüyasında zıbın gören kişi bir ayrılık yaşadıysa, bu ayrılığın sona ereceğine ve iki kişinin kavuşacağına delalet eder. Eğer rüyada görülen zıbının rengi beyaz ise evde yaşayan anne, kız çocuğu ya da başka bir kadına işaret eder. Rüyada görülen bebek zıbını eğer açık yeşil renge sahip ise rüyayı gören kişi kadın ya da erkek fark etmeksizin umre ya da hacca gider. Kimi dini ve ilmî kaynaklarda yeşil erkek bebek zıbınının aileden kalacak büyük bir mirasa işaret ettiği belirtilir.

Rüyasında kendi bebeğine siyah renkte zıbın alan kişi, rütbesinde terfii alır, ayrıca siyah renk zıbın devlet işine, şerefli bir hayata, mala, mülke ve menfaate rivayet olunur. Rüyada çocuğuna mavi renkli zıbın satın aldığını ve giydirdiğini kişi saltanat dolu ve heybetli bir yaşam sürer. Genel çerçeveden bakıldığı zaman rüyada zıbın görmekiyi geçim ve helal rızka rivayet olunur.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir