Rüyada Zil Sesi Duymak

Rüyada okul ve benzeri yerlerde, bir işletmede duyulan zil sesi; rüyayı gören kişinin gaflette olduğuna işaret eder ve bu rüya kişi için uyarı niteliği taşır. Oyun ve yarışma gibi alanlarda duyulan zil sesi kötü şöhrete, düşmanlığa, münakaşaya ve problemlere rivayet olunur. Rüyada oyun zili çalan birini görmek, rüyayı gören kişinin zevk düşkünü bir arkadaş edineceğine delalet eder.

Rüyasında zil çaldığını gören kişi erkek ise izdivaca işaret eder. Rüyayı gören kişi çetin ve zorlu bir evlilik geçirir. Kapısının önünde zil çaldığını gören kişi bir şirkette üst düzey yönetici olur. Rüyada çalınan bir zil görmek yersizce ve taşkınca sevinç anlamına gelir.

Rüyasında zil sesi duyan kişi erkek ise mevcut mevkisinde yükseleceğine, mevcut pozisyonundan daha iyi bir kıdeme yükseleceğine ve tecrübeye işarettir. Bu rüyayı gören kişi kadın ise mutlu bir izdivaca işaret eder. Rüyayı gören kişi evli bir kadın ise geleceği çok düzgün bir erkek evlada delalet eder.

İbni Şirin, rüyada zil çaldığını gören kişinin fena ve mekruh haberler alacağını, batıl ve yalan cümleler işiteceğini belirtir.  Rüyasında zil çaldığını gören kişi fena işler yapar. Rüyada def zili gören kişi karşılaşacağı biri ile münakaşa eder. Ayrıca rüyada def zili görmek kötü şöhret ve düşmanlığın habercisidir.

Bazı dini ve ilmî kaynaklarda rüyada çalan zile şahit olmak; zorluğa, yolsuzluğa, kibire ve dünya zevklerine dalmaya rivayet olunur.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir