Rüyada Zindan Görmek

Genel anlamda; rüyasında zindan gören kişilerin rüyaları hapis ve cezaevleri ile ilişkilendirilir. Rüyasında zindana atıldığına şahit olan biri kısa zaman içinde kötü haber alır. Görülen zindanın karanlık olması belaya işaret eder. Rüyada zindana atılan bir mahkûm olduğunu görmek ise tartıştığınız bir konuda yanılgıya düşeceğinize, ellerinizin ve ayaklarınızın zincirle bağlı olduğunu görmek hüzne ve üzüntüye, elinizdeki ve ayağınızdaki zincirin çözülmesi ise sıkıntılarınız son bulacağına delalet eder.

Bazı ilmi ve dini kaynaklarda rüyada zindan görmek hayal kırıklığı olarak da yorumlanabilir. Rüyayı gören kişinin bir beklentisi varsa bu beklenti olumsuz sonuçlanır.

Rüyada zindana düşmek ise rüyayı gören kişinin bir süre kötü yola gireceği ve olumsuz şeyler yapacağı anlamını taşır. Bazı dini rüya tabirleri rüyada zindana düşmek konusunu zorluk, hüzün ve keder olarak yorumlamıştır.

Rüyada zindandan kaçmak da rüya sahibinin kısa vadede sıkıntılarının biteceğine, iş hayatında ve ticaretinde başarı sağlayacağına işaret eder. Rüyada zindandan kaçmak huzur manasını taşır.

Eğer bir kişi rüyasında zifiri karanlık bir zindan görürse ve bu zindan pis ise; kişinin daha büyük dertlere bulaşacağı rivayet olunur. Ayrıca rüyasında pis ve zifiri zindan bir karanlık gören kişi içine düştüğü kötü durumlarla ilgili bir çıkış yolu bulamaz, doğru yola erişemez.

 

Rüyada zindan kapısı görmek ise rüya sahibinin çevresinde kötü kişiler belireceğine, rüya sahibinin doğru yola kendi imkanlarıyla erişmesi gerektiğine ve bu yolda çok dikkat etmesi gerektiğine işaret eder.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir