Rüyada Zıplamak

Rüyada zıplamak veya herhangi bir cismin üzerinden atlamak; karşınıza gelecek engelleri zorlanmadan aşacağınız manasını taşır. Rüyada zıplarken düşmek, problemleri çözerken yaşanacak sıkıntılara işaret eder. Rüyada bir yerden bir yere zıplamak kişinin az çabayla iyi yerlere geleceğine rivayet olunur.

Birçok kaynakta rüyada zıplamak; rüya sahibinin işlerinde başarı sağlayacağı şeklinde yorumlanır. Kişi işçi ise kademe atlar ya da terfi alır. Kişi ticaret erbabıysa yüksek kazanç elde eder.

Rüyada zıplayan çekirge görmek; azim, başarı ve hırs anlamı taşır. Zıplayan kurbağa; rütbe, mevki ve makama delalet eder. Zıplayan yılan görmek ise rakiplerin önüne geçmek ve başarılı olmak şeklinde yorumlanır. Zıplayan örümcek görmek engellerin ve sorunların üstesinden gelmeye işaret eder. Rüyada zıplayan fare görmek ise azimli ve hırslı bir kişiliğe habercidir.

Rüyada zıplamak çoğu zaman hayırlı yorumlanmıştır. Bazı kaynaklar; rüya sahibinin zorluklar altında ezilmeyeceğini ve yeni girişeceği işlerde başarı elde edeceğine rivayet etmiştir.

Birkaç farklı dini ve ilmi kaynakta zıplamak; hayal dünyasında yaşamanın habercisi olarak yorumlanır.  Rüya sahibi ayakları yere basmayan biri olduğundan sık sık hayal kırıklığı yaşar. İmam Nablusi; rüyada zıplayan kişi için yakın zamanda amansız hastalığa yakalanır şeklinde buyuruyor. Rüyada bir yere ulaşmak için zıplayan kişi ise bir işyerinde çalışıyorsa çalıştığı yerden terfii alır. Eğer bir kişi rüyasında zıplayarak uçtuğunu görürse; bu rüya gerçek yaşamındaki engelleri aşacağına yorumlanır.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir