Rüyada Zoka Görmek

Birçok rüya tabiri kaynağında rüyada zoka görmek; rüyayı gören kişi açısından girişilen işin sonucunda kazançlı olarak ayrılmaya işaret eder.Rüyada zoka gören kişi beklentilerinin gerçekleşmesi için sabırlı olmalıdır. Rüyada bir kişinin kendi elinde zoka görmesi veya başka birinin elinde zoka görmesi mala ve mülke yorumlanır. Bazı dini ve ilmi kaynaklar ise balık tutmak için kullanıldığı görülen zokayı sabır ve iyi niyetle çok kazanç elde etmesi gerektiği şeklinde yorumlar. Hatta rüyasında zoka gören kişinin şansı ve kısmeti açılır. Rüyasında zoka gören kişi; iş hayatına atılır ve yaptığı ticaretlerden kârlı çıkar.

Rüyada zoka ile av yapmak ise ok paraya, ganimete, mala ve helal kazanca işaret eder. Rüyada zoka ile balık avlandığının görülmesi helal kazanç anlamı taşır.  Rüyada av amacıyla kullanılan zoka; ticarette başarıya yorulur.

Kimi kaynaklar rüyada zoka görmeyi “aldatılmak” olarak nitelendirir. Rüyada mecaz anlamda zoka görülmesi; rüya sahibinin bazı konularda üzülmemesi ve aldatılmaması için ipleri ele alması gerektiğine işaret eder. Rüya sahibi işlerini iyi takip etmelidir.

Rüyada zokayı yutan balık görmek yapacağınız doğru bir hamlenin neticesinde muvaffak bir zafer alacağınıza delalet eder. Bir başkasının attığı zokanın balık tarafından yutulması ise düşmanların elde edeceği başarıya tanıklık etmek şeklinde yorumlanır.

Rüyada; kişinin kendisinin zoka yuttuğunu görmesi ise büyük aldatılmalara ve ihanetlere uğranılacağının habercisidir. Bu rüyayı gören rüya sahibinin başı tahmin etmediği sebeplerden dolayı belaya girer.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir