Rüyada Zurna Görmek

Bir kişinin rüyasında zurna görmesi; eğlenceye ya da ölülerine ağıt yakan insanlara delalet eder. Rüyada zurna çalmak ise kişinin ibadetine önem vermesine, Kur’an’a yakınlaşmasına, mânâsını öğrenmeye işaret eder. Rüyada hasta bir kişinin zurna çaldığının görülmesi o hastalığın ilerleyeceğine delil olur. Elde altın zurna görülmesi ve bu zurnanın çalındığını görmek ise ilme, itibara, hayra ve kazanca yorumlanır.

Birçok kaynakta rüyada zurna görmek; bir süredir görüşülmeyen arkadaşlarla bir araya gelinmesi anlamına gelir. Rüyada zurna çalan birini görmek rüya sahibinin üzüntüden ve kederden sıyrılacağına işaret eder.

Kimi dini ve ilmi kaynaklarda ise zurna görmek rüya sahibi hakkında çıkacak olan dedikodulara, söylentilere, beklenmeyen mevzulara yorumlanır. Rüyada görülen zurna ferahlığa ve sevince rivayet olunur.

Ebu Sait El Vaiz; rüyada zurna çaldığını gören kimsenin, aldığı ölüm haberi üzerine gözyaşı dökeceğini belirtmiştir. Ayrıca rüyada zurnayı rüya sahibinin çaldığını görmesi gurbet ve ailesinden ayrılma anlamı taşır. Rüyada çalınan zurna altından yapılmış ise alimler açısından ilim intişarı edileceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada zurna çalan kişinin bir hastalığı mevcutsa hastalığı ilerler. Rüyada zurnacı görmek ise kişinin uzun zamandır yaşadığı sıkıntılardan kurtulacağına, keder ve üzüntüden sıyrılacağına işaret eder. Rüyada görülen zurnayı zurnacının çalması iyi haberler geleceği anlamı taşır.

Rüyada herhangi birinden zurna aldığını ya da verdiğini gören kişi ise kısa vadede sevinç yaşar ve ferahlığa kavuşur. Ayrıca rüyada zurna verdiğini gören bir kişi takvaya erişerek münzevi bir yaşam geçirir.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir